Натуральна шкіра - зносостійкий і довговічний матеріал. І якщо правильно за нею доглядати, то виріб, виготовлений зі шкіри, прослужить Вам дуже довго.

Щоб зберегти виріб в ідеальному стані, Вам необхідно знати кілька важливих фактів, а саме чого боїться натуральна шкіра:

1. Вода

Все залежить від способу вичинки та покриття шкіри. Кожен вид шкіри по-різному реагує на вологу. Загалом, контакт шкіри з водою не дуже корисний, рідина може деформувати матеріал.
Якщо Ви випадково намочили виріб або потрапили під проливний дощ - не потрібно сушити аксесуар на батареї або феном. Намоклий виріб необхідно протерти сухим і м'яким шматком тканини та дати йому просто висохнути за природною температурою.

Щоб убезпечити виріб від вологи, застосовуйте спеціальні водовідштовхувальні аерозолі, які підходять для натуральної шкіри.

2 Сонце

Якщо хочете зберегти первинний колір Вашого аксесуара - не залишайте його надовго на сонці. Фарбована шкіра може втратити свій колір від прямого попадання сонячних променів.

3. Чистка

Намагайтеся очищати плями якомога швидше, поки вони не проникли вглиб пор шкіри. Особливо це стосується шкіри, без фінішного і лакового покриття. При цьому при очищенні треба використовувати якомога менше води та мила.

4. Неправильне зберігання шкіряних виробів

Не зберігайте шкіряні вироби у поліетиленовому мішку або пакеті, оскільки шкіра повинна дихати. Кращий варіант для зберігання шкіряних виробів - це чохли з бавовняної або лляної тканини.

Догляд за виробами

Вироби з натуральної шкіри не слід піддавати частому чищенню. Бажано перед першим використанням виробу обробити його спеціальними засобами. Це забезпечить шкірі захист від вологи та бруду. А якщо якась пляма все ж з'явиться на виробі, то його буде легше очистити. Не можна застосовувати для чищення виробів зі шкіри бензин, ацетон та інші розчинники. Вони знежирюють і руйнують шкіру.

Пористу м'яку шкіру слід регулярно протирати сухою м'якою губкою. Це знімає с шкіри забруднення і надає їй живий вид.

Залежно від типу шкіри, її просочують спеціальними воском і маслами, для додання їй потрібних якостей і захисту від впливів агресивних факторів зовнішнього середовища. Незважаючи на це, час від часу їй все ж потрібно живлення. Якщо помітили, що поверхня починає підсихати, нанесіть спеціальний крем на основі бджолиного воску або звичайний косметичний крем для обличчя або рук. Вироби зі шкіри корисно протирати гліцерином - це додасть блиск. Гліцерин можна замінити вазеліном чи касторовою олією. Масло пом'якшить шкіру.

Сьогодні на ринку представлено безліч засобів по догляду за шкірою, в тому числі, і чистячих. Обирайте чистячі засоби в залежності від типу шкіри виробу. З використанням спеціальних засобів суворо дотримуйтесь інструкції на пакуванні. Для запобігання псуванню вироби завжди проводьте пробну чистку на непомітній частини виробу.

Найлегший, але і найдорожчий спосіб відновити зовнішній вигляд виробу - це звернутися в хімчистку. Більшість таких спеціалізованих закладів вміють визначати типи шкіри, вид забруднення і підбирати оптимальні спеціальні засоби.

Вироби, виготовлені із шкіри Pull-Up, яку фінішують вручну, втираючи гарячий бджолиний віск для додання захисних властивостей, потребує особливого догляду. Pull-Up - вид шкіри, головна особливість якої - максимально природний, натуральний і вінтажний зовнішній вигляд. Відмінною рисою такого виробу є те, що на восковому покритті шкіри, під впливом механічної дії, будуть з'являтися подряпини, в місцях вигину або натягу шкіра змінює колір, проявляються її специфічні властивості. Однак не варто лякатися! Ці подряпини, при бажанні, можна легко прибрати, протерши виріб м'якою чистою вологою тканиною або безбарвним кремом, на основі бджолиного воску.

Для такої шкіри не можна застосовувати будь-які агресивні засоби для чищення, вологі серветки, будь-які види хімічного впливу шкідливі для цього виду шкіри.

Детально про види шкіри та особливості догляду Ви зможете прочитати у наступній статті.