Частина 1. У статті піде мова про деякі види шкіри за способом вичинки, фарбування та оздоблення шкіри, які використовуються при виробництві сумок, рюкзаків, гаманців та інших виробів.

 

CRAZY HORSE

Crazy horse - це вид міцної високоякісної шкіри великої рогатої худоби. Характерною особливістю шкіри є ефект старіння, що досягається за допомогою оригінальної фінішної обробки: нанесення тугоплавких восків на поверхню шліфованого красту. Шкіра досить м'яка і приємна на дотик, але при цьому міцна.

Колір покривної суміші темніше, ніж фоновий колір красту. Після обробки таким способом шкіра стає темніше, ніж була спочатку. В результаті цього шкіра Crazy Horse набуває властивості змінювати колір в місцях залома, вигину або натягу. У цих місцях шкіра стає світлішою.

Вінтажність - це найголовніша особливість Crazy horse. А вінтажність, як відомо, завжди в моді. Вироби дуже чутливі, вони реагують на дотики, в результаті чого з легкістю з'являються подряпини, потертості - це надає шкірі шарм старовини, з'являється неповторний малюнок від вигинів. Але це не повинно Вас турбувати, так як подряпини при бажанні легко видалити. Для цього досить протерти це місце м'якою ганчіркою або іншим шматочком шкіри, навіть пальцями. Така шкіра легко затемнюється тертям за допомогою повстяного кола навіть без додавання воску.

Ще одна особливість цього виду шкіри - самостійне відновлення. Згодом шкіра відновлюється, а подряпини практично зникають.

Ця шкіра досить-таки дорога, а вироби з Crazy horse виглядають незвично, стильно, підкреслюють унікальність і статусність власника.

ШКІРА CRUST

Шкіра краст - це загальна назва для натуральної шкіри, яка не має лицьової обробки. Найчастіше це шкури великої рогатої худоби. Головною особливістю краст-шкіри є її лицьова сторона, яка має натуральний малюнок, не покрита лаками та поліуретановими заливаннями. Текстура матеріалу залишається максимально натуральною і живою. Адже шкіра краст не проходить шліфування, тиснення, а також інші маніпуляції. Тому матеріал зберігає здатність засмагати на сонці, а також загоювати невеликі подряпини.

Краст проходить барабанне фарбування так званим наскрізним методом, це дозволяє отримати рівномірний колір не тільки на поверхні, але і по всій глибині.

Для захисту від вологи лицьову поверхню краста обробляють натуральним воском, при цьому зберігається природна повітропроникність шкіри. Вироби з ктраста довговічні, при тривалій експлуатації в місцях згинів і постійного тертя набувають більш темний колір (патинування)  та ефект природного старіння.
 

FLOTAR

Використовуються переважно шкури великої рогатої худоби. Флотар м'який, піддатливий, еластичний, прекрасно приймає бажану форму, теплий на дотик. Він можна сказати живий, наповнений. Шкіра зберігає свої природні водовідштовхувальні якості. Лицьова сторона цієї шкіри після вичинки має рифлений малюнок у вигляді різно-формених елементів, що надає виробам особливий шарм. Вироби зі шкіри флотар служать своїм господарям тривалий термін і при цьому не втрачають своїх зовнішніх характеристик і властивостей


NAPPA

Така шкіра створюється зі шкур великої рогатої худоби або овчини. Наппа - це особливо м'яка і тонка шкіра, яка виготовляється за допомогою хромового дублення. Асортимент шкіри наппа на сьогодні дуже різноманітний, це і величезна палітра кольорів шкіри, а також різні структури: матовий, глянсовий або гладкий тип наппи. Основна особливість шкіри полягає в її однотонному забарвленні. Необхідно відзначити, що незважаючи на товщину шкіри наппа, сумки, виготовлені з такого матеріалу зносостійкі, довговічні та якісні. При правильному догляді, шкіра наппа не змінюватиме свій первісний вигляд дуже довгий час.

KAIZER

Шкіра Кайзер - гладка з ідеально рівною поверхнею шкіра великої рогатої худоби (ВРХ), має товщину 1.4-1.6мм. Структура шкіри кайзер м'яка, еластична, міцна, вона не буде тріскатися, рватися. Матеріал має легкий приємний глянець і гладку фактуру. Такі вироби мають естетично красивий вид, блиск і шик.

Шкіра стійка до вологи і зовнішнього впливу. Наприклад, на сумці зі шкіри Kaizer не залишиться плям від крапель дощу або потертостей. В процесі експлуатації шкіра трохи мнеться. На ній проступає природна фактура (складки). Одного погляду на такий виріб вистачає, щоб зрозуміти - перед вами натуральна шкіра, а не який-небудь замінник.

Матеріал невибагливий в догляді. Щоб прибрати забруднення, скористайтеся м'якою вологою тканиною або губкою. Для видалення сильних забруднень можна використовувати мильний розчин з декількома краплями нашатирного спирту. Сушити вироби природним способом. Для чищення виробу не можна використовувати вологі серветки, жорсткі щітки або абразивні матеріали.

Краще зберігати аксесуари в темному місці, недоступному для прямих сонячних променів. Щоб зберегти форму виробу (сумки або рюкзака), його краще набити папером. Не можна тримати шкіряні вироби в закритому поліетиленовому пакеті. В таких умовах відбувається процес окислення, що позначається на кольорі та властивостях матеріалу.